5 stycznia 2024 r. – społeczność Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości uroczyście świętowała Dzień Patrona Szkoły oraz jubileusz 60-lecia istnienia placówki. W tym dniu odbywały się okolicznościowe apele różnych grup wiekowych oraz spotkania w klasach. Jak co roku odbył się uroczysty przemarsz pocztu sztandarowego, delegacji, gości oraz społeczności szkolnej na cmentarz parafialny w Pakości przed pomnik upamiętniający poległych powstańców, gdzie odczytano apel poległych i złożono kwiaty. Uroczyste celebrowanie jubileuszu 60-lecia odbyło się w murach szkoły. Uczestnicy obchodów podziwiali występy wokalne, aktorskie i taneczne uczniów. Wyświetlono również prezentację związaną z historią szkoły, zdjęcia oraz życzenia, które zostały przesłane w formie filmów wideo dla społeczności placówki. Wicedyrektor szkoły Magdalena Majchrzak-Tschurl, odczytała akt ustanowienia Święta Patrona Szkoły z 1975 roku i podziękowała wszystkim za obecność. Na zakończenie głos oddano zaproszonym gościom.
Kontynuacją obchodów była msza święta odprawiona 6 stycznia 2024 r. w kościele parafialnym pw. św. Bonawentury w Pakości oraz Marsz na Orientację Szlakiem Powstańców Wielkopolskich na trasie Pakość- Kościelec-Pakość w dniu 13 stycznia 2024 r.

Fot. SP w Pakości

Pełna relacja: Z działalności Kół i Klubów Młodzieżowych – Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 (powstaniewielkopolskie.pl)