Przy Zarządzie Głównym Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego
działa
Klub – Rodzina” szkół noszących imiona bohaterów Powstania Wielkopolskiego.

Aktualnie Powstańcy Wielkopolscy są patronami dla 102 szkół i ok. 10 jednostek harcerskich (drużyn, hufców i Chorągwi Wielkopolskiej ZHP).

Towarzystwo:

  • organizuje wymianę doświadczeń z pracy wychowawczej z patronem
  • wspiera działalność szkół odpowiednimi wydawnictwami i materiałami historycznymi
  • zapewnia prelegentów
  • przeprowadza konkursy
  • organizuje ogólnopolskie zloty szkół

Wykaz szkół noszących imię bohaterów Powstania Wielkopolskiego 1918-1919:

  1. Zespół Szkół w Baranowie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 16.09.2006  r.
    adres: 63 – 604 Baranów
    Rynek 20
    tel. 62-781-04 – 23
  2. Szkoła Podstawowa
    w Baszkowie
    imienia  Powstańców Wielkopolskich
    Baszków 34, 63-760 Zduny
    tel.: 72-11-229
    spbaszkow@zduny.pl
  3. Szkoła Podstawowa w Białężynie
    imienia Leona Masiakowskiego
    data przyjęcia imienia:
    22.04.2005 r.
    62-095 Murowana Goślina, Białężyn 11A
    tel. 61-812-22-91
    spbialezyn@murowana-goslina.pl
    http://www.spbialezyn.szkolnastrona.pl
  4. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Bodzewie w Zespole Szkół
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 01.05.1965 r.
    adres: 63-820 Piaski
    Bodzewo 35
    tel. 65 573 01 27
    spbodzewo@edu.piaski-wlkp.pl
  5. Szkoła Podstawowa imienia Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju
    Bogdaj 15, 63-435 Sośnie
    tel. 62 739 20 35
    spbogdaj@sosnie.pl
  6. Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych w Bojanowie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 12.01.1969 r.
    63-940 Bojanowo, ul. Dworcowa 29
    tel. 65 545 62 31
    zspt@powiatrawicki.pl
  7. Zespół Szkół w Brennie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 16.02.2004 r.
    64-150 Wijewo, ul. Kościelna 1
    tel. 065-549-40-82
    zsbrenno@le.onet.pl
  8. Szkoła Podstawowa w Brzozie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 08.06.2001 r.
    86-061 Brzoza, ul. Powstańców Wielkopolskich 31
    tel. 52-381-01-68
    sp.brzoza@wp.pl
  9. Szkoła Podstawowa w Budzyniu
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 05.09.2003 r.
    64-840 Budzyń, ul. Rogozińska 52
    tel. 67 284-38-59
    spbudzyn@budzyn.pl
  10. Szkoła Podstawowa w Buku
    imienia Bohaterów Bukowskich
    data przyjęcia imienia: 09.05.1975 r.
    64-320 Buk, ul. Szkolna 12
    tel. 61-8140-182
    sekretariat@spbuk.pl
    http://www.spbuk.pl
  11. Szkoła Podstawowa nr 3 w Chodzieży
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 12.01.1969 r.
    64-800 Chodzież, ul. Kochanowskiego 1
    tel. 67-281-25-35
    szkola.podstawowa3@chodziez.pl
  12. Szkoła Podstawowa w Chwałkowie Kościelnym
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 23.05.2007 r.
    63-130 Książ Wielkopolski
    Chwałkowo Kościelne 54
    tel. 61-282-26-96
    spchwalkowo@interia.pl
  13. Szkoła Podstawowa w Długiej Goślinie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    Długa Goślina 22, 62-095 Murowana Goślina
    tel. (61) 8122 003
    sp_dluga_goslina@op.pl
  14. Szkoła Podstawowa w Doruchowie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 9.05.1977 r.
    63-505 Doruchów, ul. Kaliska 5
    tel. 62 731 58 80
    podstawowka@doruchow.pl
  15. Szkoła Podstawowa  w Dusznikach
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 13 listopada 2018 r.
    ul. Broniewskiego 3 64-550 Duszniki
    tel. 61 29 19 162, 61 29 19 336
    sekretariat@spduszniki.net
  1. Szkoła Podstawowa  w Dziembowie pow. pilski
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 25 czerwca 2020
    64-810 Kaczory, ul. Akacjowa 2
    spdz4@wp.pl
  1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Gnieźnie
    imienia Księdza Majora Mateusza Zabłockiego
    data przyjęcia imienia: 28.03.2003 r.
    62-200 Gniezno, ul. Ks. Prymasa Łubieńskiego 7
    tel. 61-424-45-00
    sekretariat@sp2.gniezno.eu
    http://sp2gniezno.superszkolna.pl
  2. Szkoła Podstawowa nr 7 w Gnieźnie
    imienia Powstańców Wielkopolskich 1918/1919
    data przyjęcia imienia: 28.12.2018 r.
    62-200 Gniezno, ul. J. Paczkowskiego 13
    tel. 61 428 20 20
    sekretariat@sp7.gniezno.eu
  3. Szkoła Podstawowa w Gołańczy
    imienia ppłk. Włodzimierza Kowalskiego
    data przyjęcia imienia: 28.04.1978 r.
    62-130 Gołańcz, ul. Klasztorna 3
    tel. 67-261-50-27
    gimgolancz@szkola.wp.pl
  4. Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 6.01.1995 r.
    63-800 Gostyń, ul.
    Tuwima 44
    tel. 65-572-05-94
    fax. 65-572-73-43
    sekretariat@zsz-gostyn.com.pl – sekretariat
  5. Szkoła Podstawowa w Granowie
    im. Powstańców Wielkopolskich w Zespole Szkolno – Przedszkolnym
    data przyjęcia imienia: 2.09.2013 r.
    ul. Konstytucji 3 Maja 1A
    62-066 Granowo
    tel. (61) 44 72 040
    tel. kom.: 515 147 540
    e-mail: zspgranowo@granowozsp.szkolawchmurze.pl
  6. Szkoła Podstawowa nr 2 w Grodzisku Wlkp.
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 18.01.1969 r.
    62-065 Grodzisk Wielkopolski, ul. 3 Maja 5
    tel. 61 227-12-60
    email: sp2@sp2-grodzisk.pl
  7. Szkoła Podstawowa Integracyjna w Inowrocławiu
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 04.12.1968 r.
    88-100 Inowrocław
    ul. Krzymińskiego 4
    tel. 52-353-03-66
    spi.inowroclaw@wp.pl
  8. Szkoła Podstawowa w Jankowie Przygodzkim
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 09.12.1988 r.
    63-421 Przygodzice
    Janków Przygodzki ul. Szkolna 4
    tel. 62-735-06-72
    spjankow@wp.pl
    http://www.szkolajankowprzygodzki.pl
  9. Szkoła Podstawowa im. Powstania Wielkopolskiego w Jankowie Zaleśnym
    data przyjęcia imienia: 30.05.2019 r.
    Janków Zaleśny 77, 63-440 Raszków
    tel/fax 062 734-21-13
    jankowzal@o2.pl
  1. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie
    im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919
    data przyjęcia imienia: 22.09.2018 r.
    63 – 200 Jarocin, ul. Franciszkańska 1
    tel: 62 747 26 19
    fax: 62 747 29 38
    sekretariat@zsp1jarocin.edu.pl
  2. Szkoła Podstawowa nr 16 w Kaliszu
    imienia Powstańców Wielkopolskich 1918\1919
    data przyjęcia imienia: 23.11.1961 r.
    62-800 Kalisz, ul. Fabryczna 13-15
    tel. 62-757-28-98
    sp16@um.kalisz.pl
    www.sp16.kalisz.pl
  3. Szkoła Podstawowa w Kamionnej
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 01.09.1962 r.
    64-421 Kamionna, ul. Powstańców Wielkopolskich 2
    tel. 95-748-18-80
    zspkamionna@oswiata-miedzychod.pl
  4. Szkoła Podstawowa w Kąkolewie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 01.09.1961 r.
    64-113 Osieczna, ul. Krzywińska 14
    tel. 65 5342123
    zskakolewo@wp.pl
  5. Szkoła Podstawowa w Kiszewie
    im. Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 14.09.2018 r.
    64-607 Kiszewo, Kiszewo 51,
    tel/fax: 612971096
    kiszewo@tlen.pl
  6. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Komorzu Przybysławskim Komorze Przybysławskie 18 63-210 Żerków
    tel. 62 740 44 60
    spkomorz@wp.pl
  7. Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 28.04.1973 r.
    62-510 Konin, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24
    tel. 63-242-48-86
    sekretariat@sp8.konin.pl
    http://www.sp8.konin.pl
  1. Szkoła Podstawowa w Konojadzie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 15.09.2005 r.
    64-060 Wolkowo
    ul. Szkolna 15
    tel. 61-443-15-78
    www.sp.konojad.eu
  2. Szkoła Podstawowa w Kopanicy
    im. Kopanickiej Drużyny Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 12.10.2018 r.
    64-225 Kopanica, ul. Szkolna 2
    tel./fax 68 38 40 585
    gimkopanica@wp.pl
  3. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kościanie
    imienia Franciszka Ratajczaka
    data przyjęcia imienia: 27.04.1992 r.
    64-000 Kościan, ul. Wielichowska 43a
    tel. 65-511-41-35
    fax. 65-512-64-56
    sekretariat@zsp-koscian.pl
    www.zsp-koscian.pl
  4. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie
    ul. Adama Mickiewicza 12, 64-000 Kościan
    tel.(65) 512 04 90 fax 65 511 41 43
    szkolanr1@koscian.eu
    sp1.koscian.pl
  5. Szkoła Podstawowa nr 1 w Krotoszynie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 06.06.1970 r.
    63-700 Krotoszyn, al. Powstańców Wielkopolskich 13
    tel. 62-725-29-23
    sp1@krotoszyn.pl
  6. Szkoła Podstawowa im. Powstania Wielkopolskiego w Kruchowie
    data przyjęcia imienia: 9.05.2014 r.
    Kruchowo 1, 62-240 Trzemeszno, pow. gnieźnieński
    tel. 61 666 91 66
    zs_kruchowo@op.pl
  1. Szkoła Podstawowa w Krzywiniu
    imienia Powstańczej kompanii Krzywińskiej
    rok przyjęcia imienia: 1977 r.
    64-010 Krzywiń, ul. Strzelecka 13
    tel. 65-517-05-17
    sekretariat@zskrzywin.pl
    http://zskrzywin.pl
  2. Zespół Szkół w Krzyżu Wielkopolskim
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    rok przyjęcia imienia: 1972 r.
    64-761 Krzyż Wlkp. ul. Sikorskiego 15
    tel. 67-256-40-76
    zskrzyz@poczta.onet.pl
    sekretariat@zs-krzyz.pl
    www.krzyzwlkpzs.republika.pl
  1. Szkoła Podstawowa w Kuźnicy Czarnkowskiej
    imienia Powstańców Wielkopolskich 1918\1919
    rok przyjęcia imienia: 1970 r.
    64-700 Czarnków, ul .Szkolna 10
    tel. 67-255-05-29
    sekretszkol@poczta.onet.pl
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 19.12.1968 r.
    59-220 Legnica, ul. Kamienna 20 a
    tel. 76-854-65-38
    sekretariat@sp1.legnica.eu
  3. Zespół Szkół nr 4 w Lesznie
    im. Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 6 .04.2018 r.
    64-100 Leszno, ul. Kurpińskiego 2
    tel: +48 65 529 95 34
    kom: 665 888 01
    sekretariat@zs4-leszno.pln
  4. Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubaszu
    imienia ppłk. Zdzisława Orłowskiego
    data przyjęcia imienia: 01.09.2003 r.
    64-720 Lubasz, ul. Szkolna 6
    tel. 67-255-60-24
    fax. 67-255-64-67
    email: splubasz@wp.pl
  5. Szkoła Podstawowa w Lusowie
    imienia Generała J. Dowbora Muśnickiego
    data przyjęcia imienia: 26.10.1998 r.
    62-080 Tarnowo Podgórne, ul. Nowa 6
    tel. 661-814-61-29
    sekretariat@splusowo.pl
  6. Szkoła Podstawowa w Łeknie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 13.12.2001 r.
    62-105 Łekno, ul. Pocztowa 7
    tel. 67-261-60-17
    fax. 67-261-60-17
    splekno@poczta.onet.pl
  7. Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi
    im. Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 18.12.1965 r.
    91-845 Łódź, ul. Franciszkańska 137
    Tel. 42-655-10-40
    fax: 42 655-10-40
    kontakt@zsps.elodz.edu.pl
  8. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Łomnicy
    data przyjęcia imienia: 15.10.2005 r.
    Łomnica 40, 64-360 Zbąszyń
    tel. 68 836 87 70
    spgch1@wp.pl
  1. Szkoła Podstawowa w Malanowie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 20.07.1968 r.
    62-709 Malanów, ul. Szkolna 14
    tel. 63-288-30-87
    spmalanow@malanow.pl
    spmalanow@wp.pl
    www.sp.malanow.pl
  2. Szkoła Podstawowa w Miałach
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 25.01.1959 r.
    64-730 Wieleń, Miały, ul. Powstańców Wielkopolskich 13
    tel. 67-256-31-60
    sp_mialy@poczta.fm
  3. Szkoła Podstawowa w Miedzichowie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 02.09.1998 r.
    64-361 Miedzichowo, ul. Szkolna 6
    tel. 61-441-00-26
    sekretariat@spmiedzichowo.edu.pl
  4. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Mielżynie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 22.12.2005 r.
    62-230 Witkowo
    Mielżyn ul. Strzałkowska 1
    tel. (61) 477-50-04
    mielrzynek@poczta.onet.pl
  5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzeczu
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    rok przyjęcia imienia: 1966 r.
    66-300 Międzyrzecz, ul. Mickiewicza 5
    tel. 95-741-27-15
    sp3@miedzyrzecz.pl
    https://sp3mcz.edupage.org
  6. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Myjomicach
    data przyjęcia imienia: 2008 r.
    Myjomice 101, 63-600 Kępno
    tel. (062) 782-36-79
    spmyjomice@wp.pl
  1. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
    w Nowych Skalmierzycach
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 1962 r.
    63-460 Nowe Skalmierzyce, ul. Okólna 8
    tel. 62-762-15-95
    sp@noweskalmierzyce.pl
  2. Szkoła Podstawowa w Obrzycku
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 15.09.1967 r.
    64-520 Obrzycko, Plac Lipowy 12
    tel. 61-291-31-29
    sekretariat@zsobrzycko.pl
    http://www.zsobrzycko.pl
  3. Szkoła Podstawowa w Osiecznej
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 29.11.1959 r.
    64-113 Osieczna, ul. Kopernika 1
    tel. 65-535-05-08
    sekretariat@sposieczna.pl
    http://sposieczna.pl
  4. Zespół Szkół nr 1w Ostrzeszowie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 07.01.1969 r.
    63-500 Ostrzeszów, ul. Sikorskiego 9
    tel. 62-732-07-80
    sekr_zs1@ostrzeszow.pl
  5. Szkoła Podstawowa w Pakości
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 12.01.1969 r.
    88 -170 Pakość, ul. Błonie 2
    tel. 02-351-81-70
    sppakosc@gmail.com
  6. Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie
    im. Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 1.09.2018 r.
    64-514 Pamiątkowo, ul. Szkolna 13
    tel. 61 29 144 09
    sekretariat@sppamiatkowo.pl
  7. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach
    ul. Leszczyńska 6, 64-122 Pawłowice
    tel. 655368217
    sppawlowice@krzemieniewo.pl
  8. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie
    ul. Bolesława Krzywoustego 4 63-300 Pleszew
    tel. 62 74 21 439 62 74 22 567
    sekretariat.zsp3@gmail.com
  9. Szkoła Podstawowa w Pniewach
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 1973 r.
    62-045 Pniewy, ul. Strzelecka 11a
    tel. 61-291-01-77
    sekretariat@sppniewy.szkolnastrona.pl
    www.sppniewy.szkolnastrona.pl
  10. Szkoła Podstawowa im.ppłk. dr. Bernarda Śliwińskiego w Poniecu
    ul. Szkolna 8, 64-125 Poniec
    data przyjęcia imienia: 1.09. 2018
    tel. (65) 573-15-21
    godrys@poczta.onet.pl
  11. Szkoła Podstawowa w Posadowie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 20.01.1963 r.
    64-310 Lwówek
    Posadowo 30
    tel. 61-441-16-25
    szkolaposadowo@wp.pl
  12. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Powidzu
    imienia Kompanii Powidzkiej 1918 r.
    data przyjęcia imienia: 08.06.1996 r.
    62-430 Powidz, ul. Park Powstańców Wlkp. 1
    tel. 63-277-61-23
    szkola@zspowidz.pl
    www.zspowidz.pl
  13. Szkoła Podstawowa nr 75 w Poznaniu
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 27.12.1961 r.
    61-895 Poznań, ul. Powstańców Wielkopolskich 3
    tel. 61-852-86-12
    sekretariat@gm2.poznan.pl
    http://www.sp75.pl
  14. Szkoła Podstawowa nr 62 w Poznaniu
    imienia Generała Stanisława Taczaka
    rok przyjęcia imienia: 1989 r.
    60-476 Poznań, ul. Druskiennicka 32
    tel. 61 822 11 81
    sp_62@wp.pl
  15. Szkoła Podstawowa w Przemęcie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 06.01.2004 r.
    64-234 Przemęt, ul. Szkolna 1
    tel. 65 5496004
    sekretariat_sp@szkola-przemet.pl
  16. Szkoła Podstawowa nr 2 w Puszczykowie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    rok przyjęcia imienia: 1963 r.
    62-040 Puszczykowo, ul. Kasprowicza 1
    tel. 61 813 38 13
    szkolapuszczykowo@gmail.com
  17. Szkoła Podstawowa w Pyszącej
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 10.10.1965 r.
    63-100 Śrem
    Pysząca ul. Śremska 12
    tel. 61-283-72-36
    sekretariat@sppyszaca.srem.pl
    http://www.sppyszaca.srem.pl
  18. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Radwankach
    Radwanki 31, 64-830 Margonin
    tel. 67 28 35 657
    sekretariat@radwanki.edu.pl
  19. Szkoła Podstawowa w Rakoniewicach
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 31.12.1968 r.
    62-067 Rakoniewice, ul. Nowotomyska 1
    tel. 61-444-10-37
    zsgrakoniewice@wp.pl
  20. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie
    ul. Szkolna 3, 62-023 Gądki
    telefon: 618 171 172
    sekretariat@sprobakowo.kornik.pl
  21. Szkoła Podstawowa nr 3 w Rogoźnie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 24.01.1984 r.
    64-610 Rogoźno, ul. Seminarialna 16
    tel. 67 261 75 61
    sp3rogozno@wp.pl
    www.sp3.rogozno.pl
  1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Rosku
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 12.02.2000 r.
    64-730 Wieleń
    Rosko, ul. Powstańców Wielkopolskich 15
    tel. 67 256 36 44
    sprosko@wp.pl
    http://sprosko.pl
  2. Szkoła Podstawowa w Ryczywole
    im. Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 4.01.2019 r.
    64-630 Ryczywół, ul. Szkolna 1
    tel. 67 283 70 26, tel.kom. 785 966 966
    spryczywol@gmail.com
  3. Szkoła Podstawowa w Rynarzewie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 22.02.1997 r.
    89-200 Rynarzewo, ul. Strażacka 20
    tel. 52-384-55-01
    sp_rynarzewo4@wp.pl
  4. Szkoła Podstawowa w Siedlcu
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 21.09.1986 r.
    64-212 Siedlec, ul. Szkolna 6
    tel. 68-384-85-22
    poczta@zspigsiedlec.pl
    http://www.zspigsiedlec.pl
  5. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Skoraszewicach
    data przyjęcia imienia : 11 listopada 2013
    Skoraszewice 15a, 63-830 Pępowo
    tel. 65 5737 625
    skoraszewicesp@poczta.onet.pl
  6. Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 13.10.1963 r.
    64-030 Śmigiel, Stare Bojanowo
    ul. Szkolna 6
    tel. 065-518-51-43
    sekretariat@szkola-starebojanowo.pl
  7. Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 06.01.2000 r.
    62-020 Swarzędz, ul.Mielżyńskiego 5 A
    tel. 61-817-22-81
    zs1swarzedz@powiat.poznan.pl
  8. Zespół Szkół Politechnicznych
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 01.09.2008 r.
    63 – 100 Śrem, ul. ks. J. Popiełuszki 30
    tel. 61-283-03-37
    sekretariat@zsp-srem.pl
  9. Liceum Ogólnokształcące w Środzie Wielkopolskiej
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 06.06.1986 r.
    63-000 Środa Wielkopolska, ul. ks.Kegla 1 a
    tel. 61-285-24-34
    losrodawlkp@poczta.onet.pl
  10. Szkoła Podstawowa w Tulcach
    im. Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 7.06.2019 r
    adres: ul. Poznańska 1, 63-004 Tulce
    adres e-mail: zstulce@o2.pl www.szkolatulce.pl
    tel. (61) 8-727-321 lub tel. kom. 512-277-521
  11. Szkoła Podstawowa w Urbanowie
    imienia Powstańców Ziemi Opalenickiej
    data przyjęcia imienia: 14.06.1997 r.
    64-330 Opalenica
    Urbanowo 37
    tel. 061-447-35-50
    spurbanowo@wp.pl
  12. Szkoła Podstawowa nr 263 w Warszawie
    w Zespół Szkół nr 52 z Oddziałami Sportowymi
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 06.05.1972 r.
    01-957 Warszawa, ul. Szegedyńska 11
    tel. 22-834-54-23
    tel. 22-835-24-60
    sp263@edu.um.warszawa.pl
  13. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Wągrowcu
    imienia ppłk dr Stanisława Kulińskiego
    data przyjęcia imienia: 15.10.1984 r.
    62-100 Wągrowiec, ul. Kościuszki 49
    tel. 67 2620979 67 2620347
    zsp2@wagrowiec.pl
  14. I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 23.06.1960 r.
    62-100 Wągrowiec, ul. Klasztorna 17a
    tel. 67-262-14-81
    sekretariat@1lowagrowiec.pl
  15. Szkoła Podstawowa w Wąsowie
    imienia Generała Stanisława Taczaka
    data przyjęcia imienia: 10.12.1988 r.
    64-316 Kuślin, ul. Lipowa 51
    spwasowo@02.pl
    tel. 61-447-29-77
  16. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Więckowicach
    im. Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 9. 02. 2018 r.
    62-070 Więckowice, ul. Gromadzka 7
    tel.: 618 148 351
    kontakt@zspwieckowice.pl
  17. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wilkowicach
    data przyjęcia imienia: 21.11.2008 r.
    ul. Szkolna 28, 64-115 Święciechowa
    tel. 65 534 13 95
    spwilkowice@wp.pl
  1. Szkoła Podstawowa w Wilkowie Polskim
    imienia Kompanii Wilkowskiej Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 22.02.2005 r.
    64-050 Wielichowo
    ul. Kościańska 2
    64-050 Wielichowo (Wilkowo Polskie, ul. Kościańska 2?)
    tel. 61-443-40-96
    sekretariat@spwilkowopolskie.eu
  2. Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    rok przyjęcia imienia: 1961 r.
    63-200 Jarocin
    Wilkowyja, ul. Powstańców Wielkopolskich 41
    tel. 62 749-21-15
    email: sekretariat@szkolawilkowyja.pl
  3. Szkoła Podstawowa im.Powstańców Wielkopolskich w Wirach
    ul. Szreniawska 6, 62-051 Wiry
    data przyjęcia imienia: 12 września 2014
    tel 618-106-565 517-298-682
    sekretariat: spwiry@op.pl
  4. Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi
    w Wolsztynie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    64–200 Wolsztyn, ul. Poniatowskiego 1
    tel.(68) 384 33 37
    sp1wolsztyn@o2.pl
  5. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 10.11.1999 r.
    62-300 Września, ul. Koszarowa 12
    tel. 61-640-09-66
    zsz2sek@op.pl
  6. Zespół Szkół nr 1 we Wronkach
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 08.04.2000 r.
    64-510 Wronki, ul.
    Leśna 17
    tel. 067-254-02-13
    fax. 067-254-02-13
    www.szkolanalesnej.edu.pl
    sekretariat@szkolanalesnej.edu.pl
  7. Szkoła Podstawowa w Wyrzysku
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 09.05.1976 r.
    89-300 Wyrzysk, ul. Parkowa 8
    tel. 67-286 -24 -81
    fax. 067-286 -24 -81
    spwyrzyck@vp.pl
    http://www.spwyrzysk.pl
  8. Szkoła Podstawowa w Zdziechowie
    imienia Powstańców Wielkopolskich 1918\1919
    data przyjęcia imienia: 11.05.1981 r.
    62-200 Gniezno
    Zdziechowa 136
    tel.61 427 16 13
    zdziechowa@wp.pl
  9. Szkoła Podstawowa w Zielonej Wsi
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    data przyjęcia imienia: 09.02.1969 r.
    63-900 Rawicz, Zielona Wieś 72
    tel. 65-545-12-26
    spzielonawies@rawicz.eu
  10. Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie
    imienia Powstańców Wielkopolskich
    rok przyjęcia imienia: 1969 r.
    88 – 400 Żnin, ul. Szkolna 4
    tel. 52-302-04-83