4 listopada 2022 r. – w Sulechowie obchodzono Święto 5 Lubuskiego Pułku Artylerii. W czasie uroczystości jednostka została wyróżniona Odznaką Honorową Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego „Wierni Tradycji”. Medal odebrał dowódca jednostki płk Grzegorz Parol. Dziękując za wyróżnienie zadeklarował dalsze wsparcie działań Towarzystwa i podkreślił, że współpraca z TPPW jest jednym z ważnych elementów krzewienia wartości patriotycznych.
5 Lubuski Pułk Artylerii współpracuje z sulechowskim kołem TPPW od 2002 roku. Jednostka wystawia poczet sztandarowy oraz pododdział reprezentacyjny w czasie uroczystości rocznicowych. Angażuje się też w inne przedsięwzięcia organizowane przez Towarzystwo. Niedawno w Klubie Wojskowym Pułku prezentowana była wystawa o Powstaniu Wielkopolskim. W przygotowaniu jest stała ekspozycja z pamiątkami rodzin powstańczych, która ma znaleźć się w Izbie Pamięci jednostki.
W uroczystościach święta pułku w Sulechowie uczestniczył prezes Oddziału Lubuskiego TPPW Kamil Hypki oraz członkowie sulechowskiego koła z prezesem Romanem Zawalnym.

Relacje z uroczystości zamieściła Telewizja Polska oraz Radio Zachód.