25 listopada 2023 r. – w Domu Integracji Międzypokoleniowej w Kórniku zebrali się członkowie Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego i zaproszeni goście: Antoni Kalisz – wicestarosta, Bronisław Dominiak – wiceburmistrz Miasta i Gminy Kórnik, Piotr Stachecki – przedstawiciel Zarządu Głównego TPPW, Katarzyna Woźniak – wicedyrektorka Biblioteki Kórnickiej PAN, delegacja Koła TPPW w Kleszczewie z siedzibą w Tulcach z przewodniczącą Haliną Kowalewską, Wanda Szymczak i Zofia Kubisiak.
Otworzyła uroczystość i powitała zebranych Dorota Przybylska – prezes Koła TPPW w Kórniku. Następnie wręczyła legitymacje członkowskie nowo przyjętym członkom Towarzystwa. Wieczór był poświęcony udziałowi i zasługom rodziny Pohlów w Powstaniu Wielkopolskim. Multimedialną prelekcję przedstawił Roman i jego żona Iwona Pohl. W programie znalazły się także recytacje patriotycznych wierszy i występy chóru dziewczęcego „Viva la Musica” pod dyrekcją Lidii Jakubowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku. Marcin Nowak zaprezentował film pt. „Kobiety Powstania Wielkopolskiego – Marianna od Powstańców” zrealizowany w Kórniku przez TVP.
Na zakończenie uroczystości chór wykonał Rotę. Spotkanie stało się również okazją do zwiedzania wystawy w Izbie Pamiątek Regionalnych w Kórniku-Bninie poświęconej Powstaniu Wielkopolskiemu .

Fot. Kazimierz Krawiarz