11 listopada 2023 r. – jak co roku członkowie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego uczestniczyli  w obchodach Święta Niepodległości organizowanych w wielu miastach i gminach. M.in.:

w Poznaniu 11 listopada świętowano podwójnie, ponieważ jednocześnie w tym dniu obchodzono imieniny ulicy Święty Marcin. Z tej okazji, po czterech latach przerwy, przez miasto przeszedł barwny korowód ze Świętym Marcinem na czele. Oficjalne uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowane zostały w Poznaniu na Łęgach Dębińskich. W Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki odbył się z tej okazji koncert, na który zaprosił Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

na terenie Panteonu Pamięci Narodowej w Biedrusku miała miejsce kolejna uroczystość z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego. Inicjatorem budowy Panteonu jest dr Jan Kucharski z małżonką. Liczni uczestnicy mieli okazję obejrzeć występy artystyczne, zapoznać się ze zbiorami historycznymi Pałacu w Biedrusku oraz skorzystać z gościnności pałacowej kuchni, Organizatorami uroczystości były miejscowe władze samorządowe i organizacje społeczne, a wśród nich Wielkopolski Zarząd Wojewódzki ZKRPiBWP. Towarzystwo reprezentował Wawrzyniec Wierzejewski, prezes Oddziału Wielkopolskiego.

podczas uroczystości 105 rocznicy odzyskania niepodległości w Barcinie odsłonięto mural poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu. Na frontowej ścianie jednego z miejscowych bloków Julian Nowicki – plastyk z Bydgoszczy, wzorując się na zdjęciu dostarczonym przez mieszkańca Barcina, wykonał mural przedstawiający wymarsz z Barcińskiego Rynku powstańców do boju o Łabiszyn, Szubin i Żnin, Mural został wzbogacony krzyżem powstańczym i zapiskami z kronik miasta. W uroczystościach brali udział przedstawiciele TPPW. Grzegorz Michalak prezes koła w Barcinie zapoznał licznie zebranych mieszkańców z historią działań powstańców z Barcina. Z kolei Jacek Pietraszko wiceprezes Oddziału Kujawsko-Pomorskiego podziękował władzom samorządowym gminy Barcin oraz Ewie Mazur – inicjatorce wykonania muralu i sfinansowania prac w ramach Budżetu Obywatelskiego