2 kwietnia 2022 r. – na skwerze przy Bibliotece Gminnej w Sulechowie uroczyście zasadzono „Dąb Pamięci” upamiętniający Powstańców Wielkopolskich. Była to ponowna taka uroczystość. Drzewko zasadzone pierwotnie w setną rocznicę powstania zachorowało i nie przetrwało trudnych warunków atmosferycznych. Dzięki zaangażowaniu sulechowskiego koła TPPW oraz wsparciu miejscowego nadleśnictwa udało się sprowadzić nową sadzonkę pochodzącą z nasion jednego z najstarszych polskich dębów – Dębu Chrobrego.
– „Dąb Pamięci” jest symbolicznym upamiętnieniem Powstania Wielkopolskiego i wszystkich Powstańców, którzy po II wojnie światowej osiedlili się w mieście – powiedział prezes sulechowskiego koła TPPW Roman Zawalny. – Mamy okazję po raz kolejny zaznaczyć naszą pamięć o Powstaniu – dodał burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys. Zaznaczył, że najwięcej inicjatyw upamiętniających w gminie Powstanie Wielkopolskie odbywa się właśnie dzięki zaangażowaniu działaczy TPPW.
Dodajmy, że przy okazji wydarzenia  otwarto w bibliotece wystawę o Powstaniu Wielkopolskim przygotowaną przez Oddział Lubuski TPPW. Będzie ją można oglądać do połowy kwietnia.

Fot. Artur Steciąg Radio Zachód