14 – 18 stycznia 2020 r. – odbyły się obchody 100-lecia powrotu Leszna do macierzy. W Archiwum Państwowym w Lesznie otwarta została wystawa pt. „Leszno w latach 1920-1939 w zbiorach fotografii i widokówek”. Z kolei następnego dnia w Bibliotece Ratuszowej odbył się pokaz filatelistyczny związany ze 100-leciem powrotu Leszna do macierzy.
16 stycznia br. w Bibliotece Ratuszowej, zaproszono na  promocję książki Agnieszki Glapiak „Legenda o Lesznie”, a w Wyższej Szkole Humanistycznej na promocję drugiego tomu książki zatytułowanej „Ludzie i czasy. Leszno we wspomnieniach mieszkańców”. Również tego dnia odbył się wernisaż wystawy Darii Grabsztunowicz zatytułowanej „Nukleacja”.
17 stycznia 2020 roku odbyły się  główne obchody w których wzięli udział  m.in. liczni przedstawiciele Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego  na czele z przedstawicielami  Zarządu Głównego TPPW 1918/19 Wawrzyńcem Wierzejewskim i prof. Michałem Umbreitem.  W leszczyńskiej bazylice odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny i powrotu Leszna do macierzy. Następnie w auli PWSZ odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Leszna. Dalsze uroczystości patriotyczne miały miejsce przy Pomniku Żołnierzy Garnizonu Leszczyńskiego z udziałem orkiestry wojskowej, służb mundurowych i grupy rekonstrukcyjnej. Tego samego dnia  w godzinach wieczornych odbył się  w hali Trapez – jubileuszowy koncert dla mieszkańców.
18 stycznia 2020 r. – w Alei Gwiazd Żużla zorganizowano piknik dla mieszkańców, m.in.  pokazy sprzętu wojskowego, strażackiego, policyjnego, WOPR, straży miejskiej, gra terenowa.
Z kolei 21 stycznia  2020 r. w Muzeum Okręgowym w Lesznie odbył się wernisaż wystawy „Styczeń 1920 – wolność i co dalej? Leszno w latach 1920 – 1939