11 listop przy pomniku 2017
11 listopada 2017 r. – w Brzozie obchodzono  Narodowe Święto Niepodległości. Przy pomniku Powstańców wójt gminy Wojciech Oskwarek, sekretarz gminy Leszek Latosiński i sołtys Brzozy Waldemar Owczarzak powitali rowerzystów z Bydgoszczy uczestniczących w  XI Bydgoskim Rajdzie Niepodległości, którzy, jak co roku, pokonali 111 km szlakiem miejsc pamięci  narodowej. Delegacja rowerzystów złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze pamięci.
Przy pomniku odbyła się uroczystość  złożenia kwiatów i zniczy przez społeczeństwo sołectwa Brzoza, odśpiewano hymn państwowy i Rotę. Poczty sztandarowe wystawiła  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum oraz druhowie z OSP w Brzozie. Następnie w kościele parafialnym odbyła się Msza święta za Ojczyznę. Tradycyjnie nie zabrakło „Świętego Marcina” na koniu.
Główne uroczystości w Brzozie poprzedziła  dniu 10 listopada 2017 r. uroczysta akademia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej  im. Powstańców Wielkopolskich,  pod kierunkiem  nauczycieli:  Anetty Siernickiej  i Krzysztofa Kuczborskiego.Tego samego dnia odbyła się również wieczornica, podczas której z programem patriotycznym wystąpili uczniowie, przedszkolaki oraz zespół wokalny seniorów „Brzozowiacy”.