11 listopada 2017 r.– w Poznaniu, Bydgoszczy, Zielonej Górze i innych miastach delegacje zarządów oddziałów, kół i klubów TPPW wzięły udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczystości  w Poznaniu poprzedziła Msza święta w poznańskiej Farze w intencji Ojczyzny, której przewodniczył arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki. Główne obchody miały miejsce na Placu Wolności w obecności przedstawicieli parlamentu, władz państwowych i samorządowych, harcerzy, służb mundurowych oraz mieszkańców. Po wystąpieniu wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna i apelu pamięci miała miejsce część historyczna  z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznej 7 Dywizjonu Artylerii Konnej, koncert  Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych i defilada pododdziałów.  Kompanię honorową wystawiła Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu.
W ramach obchodów  Narodowego Święta Niepodległości w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbył się Spektakl Marszałkowski – inscenizacja opery „Halka” Stanisława Moniuszki w reżyserii Pawła Passiniego.