W dniu dziewiątego września 2017 roku na „Starym Cmentarzu” Zielonogórskiej Nekropolii, wezwała nas wszystkich znajomych, przyjaciół i rodzinę do ostatniego ziemskiego apelu

Krystyna Jaroszewicz

wieloletnia Prezes Oddziału Zielonogórskiego Związku Powstańców Warszawskich, uczestniczka Powstania Warszawskiego, żołnierz Armii Krajowej i córka Powstańca Wielkopolskiego 1918/1919, członek Koła TPPW 1918/1919, nr 5 w Zielonej Górze.
Zapamiętamy ją jako niezwykle pogodną, przyjazną i koleżeńską dla  każdego napotkanego człowieka. Odeszła, ale zapisała się w naszych sercach i myślach jako osoba, która swoim działaniem i dobrocią na wieczną pamięć sobie zasłużyła. Odznaczona Krzyżem Powstańczym i co bardzo sobie ceniła medalem Pro Patria oraz odznaczeniami państwowymi. Dopóki zdrowie jej dopisywało zawsze uczestniczyła we wszystkich rocznicowych obchodach zarówno Warszawskich jak i Wielkopolskich. Zawsze bardzo chętnie dzieliła się wspomnieniami z tamtych trudnych wojennych lat. Straciliśmy niezwykle serdeczną, pełną pogody życia osobę, która w swoim sercu do końca nosiła wielki szacunek i dumę, że była córką powstańca wielkopolskiego i osiemnaście lat później jako młoda dziewczyna sama powstańcem została.

Cześć jej pamięci!

Krystyna Jaroszewicz
5.02.1926 – 5.09.2017

Jerzy Przybecki – Prezes Oddziału Lubuskiego TPPW 1918/1919