11 grudnia 2017 r.  – we Wrześni odbył się trzeci Bieg im. Powstańców Wielkopolskich. Wzięło w nim udział ponad czterystu biegaczy z różnych miejscowości. Trasa wiodła od ul. Warszawskiej przez Legii Wrzesińskiej, Chopina, Warszawską, Rynek, Jana Pawła II, Kościelną znów Rynek, Harcerską , Opieszyn, Kaliską, Raciborską, Park im. Dzieci Wrzesińskich, Kościuszki, Koszarową. Meta znajdowała się przed Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich. Bieg ukończyło 406 biegaczy. Wśród mężczyzn wygrał coroczny triumfator Tomasz Szymkowiak (Września), drugi był Jakub Musiał (Jarocin), trzeci Paweł Świątkowski (Trzemeszno). Wśród kobiet zwyciężyła Monika Brzozowska (Czerwonak), przed Magdaleną Lewandowską (Środa Wlkp.) i Marzeną Siwińską (Witkowo). Uczestnicy i przybyli goście mogli zwiedzić także wystawę przygotowaną przez Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego i Kibiców Lecha Poznań oraz posłuchać opowieści o Powstaniu regionalisty  Michała Pawełczyka.